Sat Muncelu de Sus Comuna Mogosesti-Siret, Jud. Iasi +40 232 713 942 secretariat@scoalamunceludesus.ro

Reguli protectie Gripa

 Ministrul Educaţiei, Ligia Deca, a încurajat vineri, în cadrul unei videoconferinţe, inspectorii şcolari generali să sprijine şcolile pentru a continua procesul educaţional în condiţii normale, să pună accent pe prevenţie şi să se consulte cu Ministerul Educaţiei în "situaţia excepţională" în care o unitate de învăţământ solicită suspendarea temporară a cursurilor. Potrivit unui comunicat remis presei, Ministerul Educaţiei a transmis, din partea Institutului Naţional de Sănătate Publică, o serie de materiale informative cu privire la măsurile de prevenire a răspândirii virusului gripal. "Recomandarea a fost ca accentul să fie pus pe prevenţie, să existe o comunicare strânsă cu DSP-urile şi să se ţină cont de recomandările făcute de acestea", afirmă sursa citată.

pdfAdresa_DSP_protectie_impotriva_gripei-2023.pdf 

 

 

pdfMasuri-de-protectie-impotriva-gripei.pdf

 

 

pdfMateriale_informative_-_Masuri-de-protectie-impotriva-gripei.pdf